21 stycznia 2022 15:00

Tygodniowe podsumowanie z realizacji projektu budowy łączy SS7 na potrzeby obsługi połączeń przychodzących na numer 999

W tym tygodniu w ramach realizacji projektu budowy łączy SS7 na potrzeby obsługi połączeń kierowanych na numer alarmowy 999 produkcyjnie uruchomiliśmy usługi w województwie opolskim i mazowieckim.

Proces pilotażowego uruchamiania kierowania dla abonentów Netii S. A. wystartował w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim. Aktualnie pilotażowo i produkcyjnie mamy uruchomione po 4 OR PZŁ SWD PRM.

W pierwszej dobie uruchomienia usług dla OR PZŁ SWD PRM w Opolu zarejestrowaliśmy 130 połączeń skierowanych do OR poprzez łącza SS7, w przypadku  OR PZŁ SWD PRM w Warszawie było to ponad 800 połączenia. Zarejestrowaliśmy również połączenia dostarczane przez transfer z ST PZŁ CPR – są to połączenia, które są inicjowane przez użytkowników (członków ZRM) bezpośrednio na dawny numer podkładowy. Taki sposób postępowania użytkowników jest nieprawidłowy i nie powinien mieć miejsca. Członkowie ZRM powinni wykorzystywać do kontaktu z dyspozytorem wysyłającym lub głównym dyspozytorem medycznym wyłącznie dedykowane do tego numery kolejek HLD.

W przyszłym tygodniu uruchamiany pilotaż dla województwa zachodniopomorskiego i łódzkiego oraz usługi produkcyjne dla województwa śląskiego i wielkopolskiego.

Wróć do aktualności

Najnowsze aktualności

Skip to content